Višňové džemy

6 položek celkem
Marmelusky visnovy s portskym vinem dzem marmelada
149 Kč

Lahodný višňový džem s kombinací Portského vína.

Marmelusky visnovy s cokoladou extra dzem
Oceněno
149 Kč

Rozmazlujte se skvělým džemem z višní a čokolády.

Marmelusky visnovy s cokoladou a matou dzem marmelada exklusive
195 Kč

Rozmazlujte se skvělým džemem z višní a čokolády.

marmelusky visnovy s vanocnim korenim dzem marmelada
149 Kč

Každé vánoce jsou provoněné hřebíčkem, skořicí a badyánem. A i taková je naše vánoční marmeláda....

Višňové výběrové extra džemy, které najdete v této kategorii, jsou vyrobeny z velkých šťavnatých višní, které dozrály na Jižní Moravě.  Naše domácí višňové marmelády obsahují velké množství ovoce, jsou bez chemie a bez konzervantů a proto je marmeláda tak kvalitní a lahodná.

Ručně vyráběné višňové marmelády obsahují kousky ovoce. Vyrábíme višňovou marmeládu čistou, za kterou jsme v roce 2018 získali ocenění Chuť Moravy nebo v kombinaci bylinek, čokolády, koření a alkoholu. Jedna z nejoblíbenějších Marmelušek je višňový džem s čokoládou. Do té přidáváme kousky vysoce procentní hořké čokolády. Chuťově vynikající je i višňová marmeláda s portským vínem nebo s vánočním kořením. Tady se snoubí sladká marmeláda s voňavým kořením a naladí příjemnou vánoční atmosféru.

Višňové domácí džemy se výborně hodí na lívance, pečivo nebo i pečení.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Rozdíl mezi marmeládou a džemem

Do roku 2004 jsme všichni používali název marmeláda bez ohledu na použité ovoce.  V tento rok jsme vstoupili do EU a tím jsme museli přestat používat slovo marmeláda, ale nahradit ho slovem džem nebo rosol. Rozdíl je v požitém ovoci.

Zjednodušeně - džem je vyroben z ovoce , které nejsou citrusové např. jahody, meruňky. Marmeláda je z citrusů např. citróny, pomeranče.

Marmeláda může být vyrobena jen z více než 200 g citrusových plodů na 1 000 g marmelády a džem pak z jakéhokoli jiného ovoce nebo ze směsi jiného ovoce a méně než  200g citrusových plodů.

Pořád je to tedy naše stará dobrá domácí marmeláda jen s jiným označením.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad.