Ostružinové džemy

1 položek celkem
Marmelusky ostruzinovy dzem ostruzinova marmelada
145 Kč

Lahodně sladká pochoutka :-)

Ostružinové  výběrové extra džemy, které najdete v této kategorii, jsou vyrobeny z Bio ostružin, které dozrávají na moravské ostružinové farmě .  Dozrávají tady krásně modročerné velké ostružiny, plné chuti a vůni typické pro toto ovoce..  Naše domácí marmelády obsahují velké množství ovoce, jsou bez chemie a bez konzervantů a proto je naše marmeláda tak kvalitní a lahodná.

Ostružinovou marmeládu vyrábíme čistě z ovoce, cukru, citronové šťávy a pektinu. Naše domácí marmeláda obsahuje 70% ostružin, které vaříme celé, takže můžete cítit kousky ovoce. Ostružinová marmeláda je velmi oblíbenou a vyhledávanou i do buchet nebo koláčů, na čerstvém pečivu nebo jen tak na lžičku.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozdíl mezi marmeládou a džemem

Do roku 2004 jsme všichni používali název marmeláda bez ohledu na použité ovoce.  V tento rok jsme vstoupili do EU a tím jsme museli přestat používat slovo marmeláda, ale nahradit ho slovem džem nebo rosol. Rozdíl je v požitém ovoci.

Zjednodušeně - džem je vyroben z ovoce , které nejsou citrusové např. jahody, meruňky. Marmeláda je z citrusů např. citróny, pomeranče.

Marmeláda může být vyrobena jen z více než 200 g citrusových plodů na 1 000 g marmelády a džem pak z jakéhokoli jiného ovoce nebo ze směsi jiného ovoce a méně než  200g citrusových plodů.

Pořád je to tedy naše stará dobrá domácí marmeláda jen s jiným označením.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad.