Meruňkové džemy

5 položek celkem
Marmelusky merunkovy s matou extra dzem
Oceněno
145 Kč

Harmonie chutí... to je meruňkový džem s lístky svěží máty.

Marmelusky merunkovy s Hennesy dzem marmelada exklusive
195 Kč

Luxusní Hennesy cognac spojený s meruňkovou marmeládou je sladce pikantní záležitost pro mlsné...

Marmelusky merunkovy extra dzem
Oceněno
139 Kč

Opravdu vydařený extra džem plný sladkého ovoce, který získal ocenění Regionální potravina pro...

Marmelusky merunkovy s Amarettem extra dzem
149 Kč

Příjemná chuť zralých meruněk v kombinaci mandlového likéru. Vyzkoušejte tento skvělý džem.

Marmelusky merunkovy s levanduli extra dzem
145 Kč

Úžasná kombinace zralých sladkých meruněk a podmanivé levandule, tuto chuť si zamilujete. 

Meruňkové výběrové extra džemy, které najdete v této kategorii, jsou vyrobeny z meruněk z moravského Slovácka.  Tato oblast je ráj na krásně zralé a chutné meruňky, z kterých ručně vyrábíme skvělou meruňkovou marmeládu.  Naše domácí marmelády obsahují velké množství ovoce, jsou bez chemie a bez konzervantů a proto je naše marmeláda tak kvalitní a lahodná.

Meruňkovou marmeládu vyrábíme čistou nebo v kombinaci bylinek nebo kvalitního alkoholu.  Naše domácí marmeláda obsahuje 70% meruněk a získali jsme za ni v roce 2018 ocenění  Regionální potravina a  Zlatá Chuť Moravy.  Určitě doporučujeme ochutnat i meruňkový džem v kombinaci máty. Ta dodá sladké marmeládě voňavou a chutnou svěžest. Kdo miluje levanduli, tak si oblíbí Meruňkový džem s levandulí.  Meruňková marmeláda a jemné tóny podmanivé levandule je skvělá kombinace.  Velmi oblíbenou marmeládou je meruňková s Amarettem. Likér vnese do džemu jemné a chutné aroma mandlí.

Meruňkovou marmeládu si vychutnejte třeba na teplém toustu k snídani nebo jen tak pro dobrou chuť.

 __________________________________________________________________________________________________________________________

Rozdíl mezi marmeládou a džemem

Do roku 2004 jsme všichni používali název marmeláda bez ohledu na použité ovoce.  V tento rok jsme vstoupili do EU a tím jsme museli přestat používat slovo marmeláda, ale nahradit ho slovem džem nebo rosol. Rozdíl je v použitém ovoci.

Zjednodušeně - džem je vyroben z ovoce , které nejsou citrusové např. jahody, meruňky. Marmeláda je z citrusů např. citróny, pomeranče.

Marmeláda může být vyrobena jen z více než 200 g citrusových plodů na 1 000 g marmelády a džem pak z jakéhokoli jiného ovoce nebo ze směsi jiného ovoce a méně než  200 g citrusových plodů.

Pořád je to tedy naše stará dobrá domácí marmeláda jen s jiným označením.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad.