Jahodové džemy

4 položek celkem
Marmelusky jahodovy extra dzem
Oceněno
139 Kč

Skvělý jahodový džem, který je vyroben z letních zahradních jahod.

Marmelusky jahodovy s Malibu extra dzem
Oceněno
149 Kč

Skvělá kombinace sladkých letních jahod s nádechem kokosového likéru.....

Marmelusky jahodovy s vanilkou extra dzem
Oceněno
149 Kč

Vyzrálé zahradní jahody plné sladkosti a voňavá vanilka. Skvělá kombinace, ochutnejte.

Marmelusky jahodovy dzem jahodova marmelada exklusive
Oceněno
169 Kč

Výborný lahodný džem s kousky jahod v elegantní skleničce.

Jahodové extra džemy, které najdete v této kategorii, jsou ručně vyrobeny ze zahradních letních jahod, které dozrály na jižní Moravě. Do jahodové marmelády vybíráme jen krásně zralé a sladké jahody. Naše domácí marmelády obsahují velké množství ovoce, jsou bez chemie a bez konzervantů a proto je naše marmeláda tak lahodná.

Jahodovou marmeládu vyrábíme buď čistou anebo v kombinaci s kořením, bylinek nebo likéru. Jahodová marmeláda čistá je stále velmi oblíbená a obsahuje 70% ovoce. Po ochutnání ucítíte kousky sladkých jahod. Za jahodovou marmeládu jsme v roce 2018 získali známku Chuť Moravy. Kdo má rád kombinace, jistě ocení jahodový džem s vanilkou. Tady se snoubí sladká chuť jahod provoněná vanilkovým luskem a zrníčky. Vynikající je i jahodový džem s kokosovým likérem Malibu. Ten dodá marmeládě lehké kokosové aroma, které Vás také nadchne.

Domácí jahodovou marmeládu si vychutnáte jen tak samotnou jako mlsání, na palačinky nebo na pečivo.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Rozdíl mezi marmeládou a džemem

Do roku 2004 jsme všichni používali název marmeláda bez ohledu na použité ovoce. V tento rok jsme vstoupili do EU a tím jsme museli přestat používat slovo marmeláda, ale nahradit ho slovem džem nebo rosol. Rozdíl je v použitém ovoci.

Zjednodušeně - džem je vyroben z ovoce , které nejsou citrusové např. jahody, meruňky. Marmeláda je z citrusů např. citróny, pomeranče.

Marmeláda může být vyrobena jen z více než 200 g citrusových plodů na 1 000 g marmelády a džem pak z jakéhokoli jiného ovoce nebo ze směsi jiného ovoce a méně než 200 g citrusových plodů.

Pořád je to tedy naše stará dobrá domácí marmeláda jen s jiným označením.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad.